טיסנים – תחביב מיוחד ומעניין לכל הגילאים

תחביב של הטסת טיסנים הוא תחביב מיוחד שאינו נפוץ במיוחד וזה מה שעושה אותו למעניין. הוא משלב בתוכו יסודות מדעיים והטסת טיסנים כרוכה בהרבה חשיבה ותכנון מה שהופך את התחביב למרתק במיוחד ומומלץ מאוד לצורך פיתוח החשיבה בכל הגילאים. חלק גדול מהטסת הטיסנים הוא הרכבתם. טיסנים שונים מגיעים בדרגות שונות של בנייה. החל מטיסנים מורכבים לחלוטין או כמעט-מורכבים לחלוטין אשר מיועדים למתחילים ועד טיסנים שיש להרכיב מאפס ודורשים זמן, השקעה וסבלנות רבה ובעיקר – הרבה אהבה ותשוקה לתחביב. הרבה ממטיסי הטיסנים נהנים לקחת אותם איתם לאוויר הפתוח ולהתאמן בהטסתם בתנאי מזג אוויר משתנים תוך אתגרים שונים, דבר המשפר את החוויה. אם תמיד התעניינתם במטוסים, תעופה וכל מה שקשור בהם – אנחנו ממליצים לכם בחום לרכוש את הטיסן הראשון שלכם… ולהתמכר.

כיצד להיכנס לעולם הטסת הטיסנים?

הטסת טיסנים חשמליים בשלט רחוק היא תחביב יקר ויש לקחת זאת בחשבון. לפני הכל, מומלץ מאוד להיות בטוחים שאתם באמת מעוניינים להיכנס לעולם הטסת הטיסנים שכן מדובר בתחביב הדורש המון זמן והשקעה. על מנת ללמוד להטיס טיסן יש לקחת בחשבון שעות ארוכות של אימונים במקומות פתוחים אשר לא תמיד נמצאים בקרבת מקום. חשוב  גם להבין שרוב הניסיונות הראשונים להטסת טיסנים נוחלים כישלון ולכן עליכם להיות מוכנים להתאכזב וכמו כן לספוג עלויות כספיות של תיקון או רכישת טיסנים חדשים. ישנה קהילה רחבה של מטיסי טיסנים ומומלץ מאוד לקרוא על התחביב באינטרנט על מנת ללמוד טוב יותר כיצד להשתפר ולהפוך למקצוענים. בנוסף, תקלו על עצמכם מאוד אם את ההטסה הראשונה תעשו עם מטיס טיסנים ותיק או עם מדריך, לתוצאות חלקות יותר. ישנם גם קורסים ומדריכים המציעים הדרכות וליווי צמוד כל הדרך למעלה, תרתי משמע.

איך לבחור את הטיסן הראשון?

כאמור, טיסנאות היא עניין יקר. עלויות הטיסנים על שלט רחוק גבוהות מאוד וכך גם הציוד הנלווה. דלק לטיסנים (אשר שונה מדלק למכוניות), מנוע ושלט – כולם עולים כסף רב. לכן מומלץ לבחור בטיסן ראשון בעלות נמוכה יחסית כדי להתאמן ולאחר מכן לשדרג לדגמים מקצועיים יותר. ככל שתתקדמו גם תבינו מה ההעדפות שלכם בהטסת הטיסנים ותוכלו לקנות דגמים שיענו על הצרכים והרצונות שלכם. כאשר אתם בוחרים את הטיסן הראשון שלכם, מומלץ לבחור בטיסנים המיועדים למתחילים. היתרון המשמעותי בהם הוא העמידות אשר מיוחסת להם, מה שיחסוך מכם, המטיסים המתחילים, זמן, כסף ותסכול רב כאשר באחת מהטיסות המטוס עלול להתרסק. היתרון השני הוא העובדה שהם מגיעים מורכבים או לפחות מורכבים ברובם ולכן קלים לתפעול בשימוש הראשון. בכל מקרה, מומלץ מאוד להיוועץ במטיס טיסנים ותיק לפני רכישת הטיסן הראשון על מנת שתוכלו לדעת בדיוק איזה טיסן יהיה הטוב ביותר לנסיעות הראשונות.

 

>>> כנסו לקטלוג המלא של טיסנים חשמליים