סדרת משחקים חכמים לילדים

פיתוח המחשבה עבור הילדים

אין ספק כי הילדים של היום אינם הילדים של פעם. במה בא לידי ביטוי האמרה? הילדים שלם היום סובלים מסף גירוי נמוך במיוחד כאשר הם מגיבים במהירות רבה לאפליקציות שונות ומשחקי מחשב אשר אינם תורמים להתפתחות שלהם. מרבית המשחקים המיועדים כיום לציבור הילדים אינם  מפתחים אצלם כישורים שונים אלא בנויים על סיפוק מהיר בלבד ללא כך חשיבה יצירתית. 

עם זאת, על מנת לעודד את הילדים לפתח את החשיבה ניתן לתת להם לשחק עם משחקים מתוחכמים יותר אשר יאפשרו להם לגלות סקרנות כמו למשל פאזלים תלת מימדיים או משחקי הרכבה אלקטרוניים אשר יוציאו אותם מהמסכים ויגרמו להם לאמץ דרכי חשיבה.  

 ישנם מספר נושאים במסגרת משחקים חכמים

הוכח מחקרית כי משחקים מתוחכמים עבור ציבור הילדים מסייעים להם להתפתחות תקינה. אותם משחקים כוללים מספר נושאים חשובים ביותר אשר באים לידי ביטוי.

פיתוח מיומנות רטוריקה: במסגרת אותם משחקים ניתן לפתח מיומנות רטורית המתחילה בשלב מוקדם אשר כוללת בעיקר מוטוריקה גסה.  רצוי לשלב את המיומנויות הללו בשלב ההתבגרות.

שיפור קורדינאציה: אותם משחקים תורמים תרומה חשובה ביותר לשיפור הקורדינאציה, כלומר היכולת לייצור תיאום בין התנועות של שרירי היד לבין התנועות של שרירי העין. אותה יכולת תלויה במידע חזותי המתקבל מעצב הראייה ולצורך כך נדרשת יכולת תפיסה חזותית. גם טיסניםמסוקים על שלט ומכוניות חשמליות מהוות משחקים כאלה.

למעשה במסגרת רכישת המשחקים הללו ההורים מחזירים את ההשקעה – הם הופכים את הילדים שלהם לפעילים יותר ובעלי סקרנות רבה. באמצעות המשחקים ופיתוח המיומניות השונות, היכולת הלימודיות של הילדים מפתחות והחשק ללמוד רק הולך וגדל ככל שעובר הזמן.  למרות העובדה כי המשחקים כוללים צד לימודי, הם עדיין נחשבים משחקים המיועדים לקהל הילדים וכוללים לא מעט שעות הנאה. ההורים עוברים חוויה משמעותית ביותר כאשר הם זוכים לראות את הילדים שלהם גדלים ומגלים יכולות שונות לנגד עיניהם והכל מתרחש במסגרת בילוי משותף אשר לא כולל צפייה בטלוויזיה או התעסקות עם המכשיר הסלולארי.

 

משחקים חכמים דורשים להפגין יצירתיות מחוץ לקופסא

אותם משחקים חכמים המיועדים לקהל הילדים כמו הפעלת טיסנים למשל דורשים להפגין חשיבה מחוץ לקופסא ויצירתיות רבה. הפעלת טיסנים עבור הילדים אינה פעולה פשוטה אלא פעולה המצריכה מהם חשיבה עמוקה ותכנון כל שלב על מנת להטיס את הטיסנים בצורה הטובה ביותר.

טיסנים הם מטוסים שונים הנשלטים באמצעות שלט רחוק, כאשר הבקרה נעשית מרחוק באמצעות שלט. מדובר בחוויה ממכרת למדי עבור ילדים אשר חולמים להיות טייסים בחייהם הבוגרים.

מדובר במשחק חכם אשר יש צורך להכיר היטב את התחום על מנת להתנסות בו ויש לנקוט גם משנה זהירות. באמצעות השלט ניתן להטיס את הטיסנים ולכוון אותם במטרה לגרום להם להמריא ולהנחית אותם על הקרקע בצורה הבטוחה ביותר.